Yaklaşmışım
Yaklaşmışım
Image for post

14 Ağustos 2020 - Yazar: Admin

Girişimci nedir? Nasıl girişimci olunur?

Girişimci adı üstünde ki gibi herhangi bir işe başlamak girişmektir. Bir işe sıfırdan başlamak çok fazla emek ister sonunda kazançta olur iflasta olur.

Girişimci olmak için gerçekten elinizde çok önemli bir iş fikir olmalıdır. Eğer elinizdeki iş fikri çok kullanılan ya da işe yaramaz bir şey olduğu zaman ne kadar çabalarsanız çabalayın hiçbir zaman başarılı olamazsınız. Elinizdeki iş fikrini iyi değerlendirin en ince ayrıntısına kadar düşün ve sonra hareket edin. Eğer hiçbir şey bilmeden bir işe girişirseniz siz o işi öğrenene kadar rakipleriniz size kat ve kat fark atmış olur. Her yerde duyduğunuz gibi çok çalışmanız lazım herkes ne kadar çalışıyorsa siz iki katı kadar çalışmalısınız. Eğer eşit çalışırsanız rakiplerinizle eşit olursunuz ve ortalama bir iş kurmuş olursunuz.

 Herkesin düşündüğünün aksine girişimci olmak çok kolay bir iş değildir aksine çok zor bir iştir. Eğer bir tek hata dahi yaparsanız kaybedersiniz. Hızlı, pratik ve çalışkan olmalısınız sonunda kaybedeceğinizi anlasanız dahi pes etmemelisiniz çünkü hiç kimse dibe batmadan yükselemez.

Her zaman sizin ayağınıza çelme takmak isteyenler olacaktır. Bir işe başlarken herkes başaramazsınız der biraz başarı olduğunuz zaman geçici der başarılı olduğunuz zaman ise size nasıl başardığınızı sorarlar.

Hiç kaybetmemenin sırları yazımızı okuyarak hiçbir zaman kaybetmeye bilirsiniz. Okumak için Buraya tıklayın.


Katagoriler:

blog, Genel

Etiketler:

, , , , , ,