Yaklaşmışım
Yaklaşmışım
Image for post

27 Haziran 2020 - Yazar: Admin

İnternet’ten nasıl para kazanılır? – 2

Bu yazı İnternetten nasıl para kazanılır? Yazısının devamdır. İlk önce 1.yazıyı da okumanızı tavsiye ederiz 1. Yazıya gitmek için buraya tıklayın.

 Youtube aracılığıyla para kazanmak: Çoğu kişinin her gün saatlerce ziyaret ettiği site olan youtube kendi sitesine video yükleyen içerik üreticilerine para veriyor. Tabi bu yöntemi çoğu kişi biliyordur ama biz bilmeyenler için anlatalım. Öncelikle bir youtube kanalı oluşturmalısınız kanalı oluşturduktan sonra gerekli ayarlamaları yapıyoruz ve istediğiniz videoyu çekip kanalınıza yüklüyorsunuz ve bekliyorsunuz. Yeni videolar yükledikten sonra izlenme ve abone sayısı yeterli düzeye ulaştığı zaman youtube kanalınızı Google analyticse kayıt oluyorsunuz ve youtube kanalınız ile eşliyorsunuz ve izlenen reklamlar kadar size ödeme yapıyorlar.

Twitch ile para kazanmak: Twitch sizin istediğiniz zaman canlı yayın yaptığınız bir platformdur. Bir twitch hesabı oluşturuyorsunuz ve yine gerekli ayarları yaptıktan sonra yayın yapmaya başlıyorsunuz yayın yaparken yapmacık olmamanız lazımdır. Yayın açtığınız zaman belki bir iki kişi sizi seyredip çıkacaklardır fakat bu sizi pes ettirmesin zamanla kanalınızın izleyici, takipçisi ve abonesi artacaktır tabi bu yıllar alan bir şeydir bu size bağlıdır kendinizi insanlara sevdirmeli ve insanlarının sevdiği şeyleri yapmalısınız daha sonra reklam izlemelerden ve donatelerden siz de para kazanacaksınız.

Fotoğraf çekerek para kazanmak: Fotoğraf çekmek için bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız yoktur elinizde bulunan telefonun güzel fotoğraflar çekmesi yeterlidir. Çektiğiniz fotoğrafları paylaşacağınız siteler mevcuttur ve bu sitelere fotoğrafları yükle melisiniz. Yüklediğiniz zaman eğer birileri fotoğrafınız beğenirse almak isteyecektir ve anlaşırsanız satın alacaktır.

Düşünerek para kazanmak: okuyunca imkansız gibi gelecektir ama gerçekten çok büyük miktarlarda para kazanabilirsiniz. Bunu yapmak için düşünmeniz lazımdır. Düşündüğünüz konuları bir şirketle konuşmanız lazımdır ve bunu onlarda beğenirse sizden satın almak isteyeceklerdir ama bizim önerimiz kendi düşündüğünüz konuları kendiniz hayata geçirmelisiniz çünkü ne düşündüğünüzü sadece siz en iyi bilirsiniz ve bu şekilde şirkete satmaktan daha çok paralar kazanırsınız.