Yaklaşmışım
Yaklaşmışım
Image for post

22 Haziran 2020 - Yazar: Admin

İnternet’ten nasıl para kazanılır?

                İnternet’ten para kazanmak zannedildiği gibi o kadar kolay bir iş değildir çok çabalamalara rağmen çok az miktarda para veya hiç para dahil kazanamadığınız olabilir. Lafı fazla uzatmadan hangi yöntemlerle para kazana bileceğini anlatmaya başlayalım. Şu yöntemlerle İnternet’ten Para kazanabilirsiniz:

                İnstagram dan Para Kazanma: İnstagram dan para kazanmak şu şekilde ilerle öncelikle kendinize bir instagram sayfası oluşturmalısınız ama bu sayfanın ismi akılda kalıcı, kısa ve sayfanın içeriğini özetleyen bir sayfa olmalıdır. Açtığınız bu sayfayı yüksek takipçilere ulaştırmanız lazımdır bu işlem çok uzun sürebilir kolay bir işlem olsaydı herkes bunu yapardı. Sayfanızı büyütürken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır. Sayfada paylaştığınız içerikler kendinize has olmalıdır. Özenti içerikler sizin değil de daha çok o içeriği paylaşan sayfayı büyütmenize yardımcı olur.  Hashtag kullanımı hashtag kullanmanın sayfanızın büyümesine gerçekten çok katkısı vardır ama katkısı olduğu kadar zararı da vardır çünkü eğer içeriğe uygun hashtag kullanmaz iseniz sayfanıza takipçi gelmez ve sizi engellerler. Sayfanızı büyüttüğünüz zaman reklam alarak gelir elde edebilirsiniz ama reklam paylaşımını da ölçülü yapmak lazımdır eğer çok fazla reklam paylaşırsanız takipçiniz azalır ve elinizde olan geliri de kaybedersiniz.

                Anket Doldurarak Para Kazanmak: Aklınıza çok saçma gibi gelebilir ama bu durumu yaprak gerçekten para kazanılıyor ne kadar fazla para kazanılmasa da bir miktar para kazanılır. Bu işi yaptığınız için size para veren bazı siteler ve uygulamalar vardır. Ama her siteye de güvenmemeliyiz. Mesela Google anketler bu işi yaptığınız için size ödeme yapıyor.

                Youtubeden Para Kazanmak: Youtubeden para kazanmak her işte olduğu gibi çok fazla zaman ister. Youtube den para kazanmak için öncelikle bir youtube hesabı açmamız lazımdır açtığımız hesaba durmadan ürettiğimiz içerikleri paylaşmalıyız. Paylaştığımız içerikler yine kendinize öz olmalıdır. Tabi ki sizin ürettiğiniz içerikleri kopyalayacak insanlar olacaktır ama bu sizi üzmesin özentiler aslını yüceltir.

                Blog Yazarak Para Kazanmak: Blog yazarak para kazanmak içlerinden en kolayı gibi gelse bile en zorlarından belki de en zorudur. Blog yazarak para kazanmak için öncelikle bir miktar paranız olmalıdır çünkü ilk olarak açacağınız blog sayfasının bir ismi olmalıdır bu isim İnstagram dan para kazanmakta bahsettiğimiz gibi kısa, anlamlı , Türkçe karakterler bulunmayan ve paylaşacağınız içeriği gözetleyici nitelikte olmalıdır alan adı (domain) satın aldıktan sonra bu domaini ve dosyalarınızı saklayacak bir hosting kiralamanız gerekmektedir hostingi de kiraladıktan sonra sıra kodlama işine geliyor bu işi bilmiyorsanız bir yazılımcı tutmalısınız veya hazır temaları kullanmalısınız (WordPress vb.) ama bu şekilde hazır temaları kullanmanızı önermeyiz çünkü bu temalarda açık buluna bilir ve kasıtlı açık bırakılmış olabilir ve siteniz hacklenebilir. Her şeyi hallettikten sonra sıra blog yazmaya geliyor yazılar ilk zamanlarda kolay yazılıyor gibi görünse de zaman geçtikten sonra blog konular bulmak kolay olmaz. Yine konular size has olmalıdır.

                Bu yazının devamını okumak için buraya tıklayın