Yaklaşmışım
Yaklaşmışım
Image for post

4 Ağustos 2020 - Yazar: Admin

Neye yatırım yapılmalı?

Önceliğiniz her zaman kendinize yatırım yapmak olmalıdır çünkü kendinizi ne kadar geliştirirseniz o kadar başarılı olursunuz. Küçük miktarda paralarla yatırım yapmak zaman kaybından başka bir şey değildir öncelikle elinizde bulunan parayı arttırarak daha çok miktarda para ile yatırım yapar iseniz kısa zamanlarda büyük miktarlarda para kazanabilirsiniz.

1-Altına yatırım: Altın her zaman uzun vadede kazandırır. Ama her zaman kazandırır diye de altın en yüksek olduğu dönemde altın alınmamalıdır başka yatırım yollarına başvurulmalıdır. Altın piyasasının düşük olduğu zamanlarda altın alarak altının piyasası yükseldiği zaman satıp kar ettiğiniz para ile tekrar düşmesini bekleyebilir ve tekrar düştüğü zaman yine altın alıp paranızı katlaya bilirsiniz. Ama bu işlemler çok uzun süreler alabilir.

2-Dolar ve Euro’ya yatırım: Dolar ve Euro eskiye nispeten çok fazla değer kazanmıştır eğer iyi bir şekilde gündemi takip ediyorsanız kesinlikle Dolar ve Euro’nun bir sonraki adımda düşecek mi veya yükselecek mi kolayca anlaya bilirsiniz. Anlamanın en kısa yolu gündemdeki Avrupa ve Amerika ile ilişkilerimizi değerlendirip eğer ilişkiler gerginse Dolar ve Euro’nun Fiyatlarının artacağını, eğer ilişkiler gergin değilse Dolar ve Euro kurunun olduğu yerde duracağınız veya düşeceğini anlaya bilirsiniz. Bunu anlamaya başladığınız zaman ilişkiler iyi ise elinizde bulunan Euro ve Dolarları Türk lirasına çevirmelisiniz değilse elinizdeki Türk lirası ile Dolar veya Euro almalısınız.

3-Hisse senedi satın almak: Eğer bulunduğu konumdan yükseleceğini düşündüğünüz bir şirket var ise o şirketten bir miktar hisse satın almalı ve sadece şirketin işlerinin iyi gitmesini beklemelisiniz. Eğer şirketin işlerinin kötüleşeceğini anladığınız anda direkt olarak şirket senetlerinizi satmanız gerekmektedir.

4-Kripto para yatırımı: Kripto paraya yatırım yapmak diğer yatırım yollarına göre kat ve kat daha risklidir ama kat ve kat daha kazançlıdır. Kripto paraya yatırım yapmak için öncelikle bütçenize uygun olan bir kripto para seçmelisiniz. Kripto paralar arasında en yaygın olarak kullanılan kripto para birimi Bitcoindir. Bitcoin çok hızlı yükselip veya alçalabilir. Eğer bitcoinden para kazanmak istiyorsanız Bitcoin kurunu çok iyi takip etmelisiniz.