Yaklaşmışım
Yaklaşmışım
Image for post

15 Temmuz 2020 - Yazar: Admin

Oyunlara para verilir mi?

Oyunlara para veren insanı çoğu insan çok aptal yada çok zengin sanar çünkü İnternet’te bedavaya indirilebilen oyunlara neden para veresin ki. Sizin aklınıza da takılıyor olabilir hem oyunlara para vermeyi boşa para kaybı olarak düşünüyor olabilirsiniz ama oyun oynamayı seviyorsanız öyle değil. Peki neden oyunları satın almalıyız? İşte cevabı:

  1. Oyunların sürümlerinden dolayı: Oyun oynamayı seven biriyseniz kesinlikle oyunların sürümleri arasındaki farkları biliyorsunuzdur. Kaçak olarak indirilen oyunların yüzde doksanı düşük sürümüdür yüzde onu ise yeni sürümü çıkmamış veya yakında çıkacak olan oyunlardır. Oyunlara her sürümde yeni şeyler ekleniyor ve siz bunları oyunun güncel bir kaçağı çıkana kadar oynayamayacaksınız.
  2. Madencilik yapmak: Eğer fark ettiyseniz kaçak oyunlar orijinal oyunlara göre daha çok kasar çünkü sizin bilgisayarınız üzerinden kripto para madenciliği yapmalarıdır. Kripto para madenciliğinin ne olduğunu öğrenmek için buraya tıklayın. Kripto para madenciliği yaparak sizin bilgisayarının ekran kartının ömrünü kısaltıyorlar ve bundan kripto para kazanıyorlar belki bir iki TL vermekten kaçarken bilgisayarınızdan olabilirsiniz.
  3. Bilgisayar korsanlığı: İnternet’ten indirdiğiniz oyunun içinde virüs olabilir ve bilgisayarını ele geçirebilir. Çoğu insanın bildiği fidye virüslerini birçok bilgisayara bu şekilde sızıp bilgisayarı ele geçirip sizi onlara para vermezseniz bir daha bilgisayarınıza ulaşamayacağınız ile tehdit ediyorlar parayı verseniz dahi bilgisayarınızı kurtarabileceğinin garantisi değildir. Parayı bitcoin üzerinden istediklerinden dolayı paranın takibi yapılamıyor ve bilgisayarınız veya paranız çöp oluyor.
  4. Hacker olarak kullanmak: Bilgisayarınıza korsan olarak indirdiğiniz oyunların çoğunda vardır böyle virüsler bu virüsler sizin bilgisayarınızı kullanarak hacklemek istedikleri bilgisayarı ve sunucuyu hackliyorlar ve kendi bilgisayarları araştırmalar sonucunda gözükmeyip sizin bilgisayarınız gözüküyor ve suçlu durumuna bile düşebiliyorsunuz. Bir diğer hacker olarak kullanma ise sizin gibi İnternet’ten korsan oyun indirenlerin bilgisayarlarını topluyor ve bir siteye çokça giriş yaptırarak siteyi çökertiyor.