Yaklaşmışım
Yaklaşmışım
Image for post

21 Ağustos 2020 - Yazar: Admin

Web sitesi nasıl açılır? Ücretleri nelerdir?

Web sitesi açmak çok zor bir işlem değildir. Hatta çoğu zaman hiçbir şekilde kod bilmeniz de gerekmez. Peki web sitesi açmak için neler yapmalıyız:

1-Alan adı (domain) belirlenmesi: Her şeyden önce sitenize ne isim vereceğinize karar vermelisiniz. Arama motorları sitenizi o şekilde arar ve bulur bu alan adı (domain) akılda kalıcı ve sitenizin içeriği ile uyumlu olması lazımdır. Tabi bu alan adlarının uzantıları da sizin için gayet önemlidir. Google arama motoru .com ve .net uzantılarını her zaman daha öncelikli olarak gösterir. Alan adı kayıt eden sitelerden alan adı kayıt işlemini yapmanız lazımdır. Godaddy ve natro bu sitelerin bazılarıdır. .com uzantısı natro.com da 36.47 TL/yıl iken godaddy.com da 69.99 TL/yıldır. .net uzantısı natro.com da 36.47 TL/yıl, godaddy.com da 85.99 TL/yıldır. Alan adını belirleyip satın alıyoruz.

2-Sunucu (Hosting) alımı: Satın aldığınız alan adının barınması için tabi ki de bir sunucu gereklidir. Kiralayacağınız sunucu ile alan adınızı aynı siteden almanızı öneririz. Sunucu kiralamada karşınıza farklı farklı paketler çıkacaktır ilk defa bir site açıyorsanız en ucuz olan paket sizin işinizi fazlasıyla görecektir. Yine natro.com da en düşük paket ücreti 7.24 TL/aydır godaddy.com da ise 9.99 TL/aydır.

3-Tema satın alınması: Her şeyi tamamladıktan sonra bir tema yapmanız, tema satın almanız veya hazır tema kullanmanız gerekmektedir. Tema yapmak için ciddi en az orta derecede html , css ve php kodlamayı bilmeniz gerekmektedir .Tema satın alma işine gelince herhangi bir şirket ile anlaşarak bir tema yaptıra bilirsiniz. Bu işlemde herhangi bir ücret olabilir. Ücretsiz hazır temaları kullanmak için ise sunucunuza wordpress admin panelini kurmalısınız ve oradan ücretsiz temalardan kullana bilirsiniz. Ücretsiz bir tema kullanmayı önermeyiz.

Sunucuya wordpress admin panelinin nasıl kurulacağınızı anlattığımız yazıyıya ulaşmak için Buraya tıklayın.

Not: Fiyatlar 21 Ağustos 2020 içindir değişiklik göstere bilir.

Sunucu (Hosting) ve alan adı (Domain) alabileceğiniz bazı siteler:

https://tr.godaddy.com

www.natro.com


Katagoriler:

blog, Genel

Etiketler:

, , , , ,