Yaklaşmışım
Yaklaşmışım
Image for post

6 Temmuz 2020 - Yazar: Admin

Zombiler gerçek olabilir mi?

O kadar dizide, filmde ve kitapta bahsedilen Zombiler sadece bir hayal ürünü olabilir mi? Biraz araştırma yaptığımızda bulduğumuz sonuçlar şu şekildedir:

  1. Zombiler vudunun (Batı Afrika’da kökenli ruhçu-animist bir din.) ruhani inançlarına göre ölümsüz bir insan. Yaşayanlar arasında korku yaratmak amacıyla ölü insan bedeninin yeniden canlandırmak olarak bahsedilir. Vudu inancına göre ölmüş insanların bedenlerini yeniden canlandırarak zombiye dönüştürmesi ve dilediğini yaptırması olarak bilinir. Vudu inancına bağlı bir kabilenin söylentilerine göre 1907 yılında 29 yaşında ölmüş birinin 30 yıl sonra sokaklarda sersem bir şekilde yanında birkaç kişiyle yürürken görülmüş araştırma yapılmıştır hiçbir kanıt bulunamamıştır. Orada yaşayanların hiçbiri bilgi vermemiştir.
  2. Günümüzde Zombiler korku, heyecan, gerilim filimler vb. içeriklerde bahsedilmiş canlı eti yiyen, sese duyarlı, insan beyni yiyen ve ısırdığı zaman ısırılan kişinin de onlara katıldığı, zombi olduğu şekilde bahsedilen garip yaratıklar olarak bilinir. Gerçekliği hakkında çok fazla teori vardır ama hiçbiri kanıtlanamamıştır. Araştırmalar devam etmektedir.

Hiçbir şeyi tam manasıyla araştırmadan ve sonuca ulaşmadan bir şey diyemeyiz.

Kaynakça:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Zombi

ve dahası…


Katagoriler:

blog, Genel

Etiketler:

, , , , , ,